Sosyal medyadayım o halde varım !

Yayınlandı: 09 Kasım 2010 / Pazarlama ve Reklamcılık
Etiketler:, , ,

Prometheus; düzene kafa tutmuş, karşı çıkmış öteki kardeşlerinden farklı olarak insanoğluna ateşi (yaratıcılığı, bilimi, uygarlığı) vererek bu düzeni değiştirmeyi başarmıştır. Artık fiziksel kimliklerimiz tedavülden kalkmam üzere. İnsanlar sosyal  medyadaki kimlikleriyle ve benlikleriyle var olmaya ve yaşamaya başladı. Yarattıkları bu kimliklerle zaman ve mekan sınırlaması olmadan mutluluklarını, üzüntülerini, nefretlerini ve isyanlarını paylaşmaya başladılar. Bu bir anlamda psikolojik deşarj etkisi de yaratıyor.

Daha önce fiziksel dünyanın yarattığı engeller ve esaret zincirleri yüzünden belli düzenlere ve sistemlere karşı hissedilen mahkumiyet duygusu ve geleneksel medya otoritelerinin dayatmaları ve yönlendirmeleri artık sosyal medya sayesinde yerini bir anlamda tercih ettiği şeyleri izleme, okuma v.s  ve tercih ettiği gibi yaşama özgürlüğüne bırakıyor.

Artık kendi içeriğimizi üretiyoruz, paylaşıyoruz, tartışıyoruz. İstediğimizi; izliyor ve dinliyoruz. İstemediğimizi;  “Tek kalemde siliyoruz. “

Artık bazı şeyleri “ –mek, -mak” zorunda değiliz!!!

Sağdaki Resim

Prometheus; Mitolojik varlık Prometheus tanrısal düzene kafa tutmuş, karşı çıkmış öteki kardeşlerinden farklı olarak insanoğluna ateşi (yaratıcılığı, bilimi, uygarlığı) vererek bu düzeni değiştirmeyi başarmıştır.

Murat DURAK

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s